Ćwiczenia relaksacyjne

Data wrzesień 17, 2007

Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie stresu są ćwiczenia relaksacyjne. Poza tym, że są skuteczne, są też proste w wykonaniu.

Główną ideą tych ćwiczeń jest rozluźnienie mięśni, wyregulowanie oddechu, a także uspokojenie umysłu. Poświęcając kilka minut faktycznie można się uspokoić, doprowadzić ciało i umysł do stanu odprężenia.

Ćwiczeń jest wiele, niektóre wykonuje się leżąc, inne stojąc lub siedząc. Wiele z nich jest tak proste i krótkie, że możesz je wykonać np. w autobusie albo w pracy.


Testuję ćwiczenia relaksacyjne na sobie i z radością zauważam ich pozytywny skutek. Szczególnie cieszy mnie możliwość zrzucenia napięć po pracy - wcześniej mój umysł pozostawał w biurze dużo dłużej niż ciało. A teraz po powrocie do domu 15 minut relaksacji i jestem spokojny. Specjalne ćwiczenie ułatwia zaśnięcie i zrelaksowany sen, dzięki któremu obudzisz się wypoczęty i odprężony. Ja np. wcześniej często budziłem się strasznie spięty i podenerwowany. Taki stres od samego rana strasznie negatywnie wpływał na mój cały dzień. Od kiedy stosuję ćwiczenia relaksacyjne przed snem jest dużo lepiej. Takie wieczorne ćwiczenia skutecznie pomogą też np. uczniom i studentom w przeddzień egzaminu.

Początkowo miałem tu spisać różne znane mi ćwiczenia relaksacyjne, na szczęście ktoś zrobił to za mnie :-). Wpadł mi w ręce e-book (książka elektroniczna) “Zwalcz stres”. Autor opisuje ćwiczenia będące kompilacją różnych technik: relaksacji, oddechu i ideoplastii (czyli wspomagania się wyobraźnią).

Jak dla mnie ta książka jest świetna. Właściwie sama wystarczyła aby obniżyć do znośnego poziomu (z poziomu bardzo nieznośnego :-)). Kolejna wiadomość jest taka, że obszerny fragment tej książki mogę wam udostępnić za darmo :-).
Plik pdf znajduje się tutaj: pobierz plik

a w nim opis podstawowych ćwiczeń. Więcej o książce: Zwalcz stres

(Jeśli nie wiesz co to jest e-book? - kliknij tutaj)

Książka zawiera też inne wielce ciekawe informacje, ale już sam powyższy fragment pozwoli Ci skutecznie zacząć stosować relaksację w swoim życiu.

P.S. Możesz ten fragment bezpłatnie rozpowszechniać, czyli np. wysłać do swoich zestresowanych znajomych.

P.S.2 Więcej o tej książce znajdziesz tutaj:… Zwalcz stres

Niecierpliwie czekam na Twoją opinię nt. relaksacji. Może znasz jakieś ćwiczenia? Jeśli czytałeś e-book “Zwalcz stres” to ciekaw jestem Twojej opinii na jego temat.

Podobne artykuły:

  • None

2 Dyskujsja do “Ćwiczenia relaksacyjne”

  1. gość powiedział:

    Bardzo fajny e-book. Napisany w sposób bardzo przystępny, pomocny ludziom poszukującym niekonwencjonalne metody walki ze stresem. Szczególnie przypadła mi do gustu metoda “talizmanu snu”. Polecam i pozdrawiam wszystkich zestresowanych :)

  2. nina powiedział:

    Pierwsze cwiczenie oparte jest na metodach samodoskonalenia umyslu metodą silvy….

Weź udział w dyskusji - podziel się opinią.

Musisz być zalogowany aby wziąć udział w dyskusji

wymienniki ciepa www.auto-jar.pl - sklep internetowy. Lampa tylna prawa WEB24 Lampa tylna prawa